KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli oluyor? KPSS Ortaöğretim puanının süresi ne kadar?

Kpss Ortaöğretim imtihanının değerlendirilmesinin tamamlanmasının akabinde adaylar, KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? Sorusunu araştırıyor. İmtihana katılan birçok kişi KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? sorusunu arama motorları üzerinde araştırıyor. Pekala, KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli? KPSS Ortaöğretim puanı kaç yıl geçerli oluyor? KPSS Ortaöğretim puanının müddeti ne kadar?

KPSS ORTAÖĞRETİM PUANI KAÇ YIL GEÇERLİ?

KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl müddetle geçerlidir. Lakin, öğretmen adayları için KPSS’de elde edilecek puanın geçerlilik müddeti bir yıldır. Yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda isesınav sonuçları, bir sonraki imtihan sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.

Geçtiğimiz yıllarda Resmi Gazete’de yayımlanan düzenlemeye nazaran, öğretmen adaylarının KPSS’de elde ettikleri puanların geçerlilik mühletinin 1 yıl olmasını öngören husus yürürlükten kaldırıldı.

Değiştirilen unsur:

“Madde 1- 18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Heyeti Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Misyonlarına Birinci Kez Atanacaklar İçin Yapılacak İmtihanlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci unsurunun birinci fıkrasının ikinci cümlesi yürürlükten kaldırılmıştır.”

Kamu Vazifelerine Birinci Kez Atanacaklar İçin Yapılacak İmtihanlar Hakkında Genel Yönetmelik´in 11. hususu:

“Madde 11 – KPSS, sonuçların açıklanmasından itibaren iki yıl müddetle geçerlidir. Lakin, öğretmen adayları için KPSS´de elde edilecek puanların geçerlilik müddeti bir yıldır. Yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda ise imtihan sonuçları, bir sonraki imtihan sonuçlarının açıklanmasına kadar geçerli olmaya devam eder.”

Buna nazaran KPSS imtihan sonuçlarının açıklanmasının akabinde puanlar 2 yıl içinde geçerli olmaktadır. Ama, öğretmen adayları için 2020-KPSS’de elde edilecek puanların geçerlilik müddeti 1 yıldır.

EKPSS GEÇERLİLİK MÜHLETİ KAÇ YIL?

EKPSS sonuçları imtihanın yapıldığı tarihten itibaren dört yıl geçerlidir. Lakin bu mühlet içinde yeni bir imtihanın yapılamaması durumunda imtihan sonuçları, bir sonraki imtihana kadar geçerli olmaya devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir